wydarzenia turystyka/wypoczynek ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Konkurs mFundacji „Wakacje z matematyką” rozstrzygnięty

26.06.2018 | Grupa mBank

W trzeciej edycji konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”, mFundacja przekaże 64 tys. zł na projekty angażujące dzieci w ciekawe spędzanie wakacji pod znakiem matematyki.

Dzieci i młodzież z 6 największych polskich miast przekonają się, że matematyka może być motywem przewodnim bardzo udanych, miejskich wakacji. Fundacja mBanku dofinansuje 13 projektów na matematyczne lato w mieście. Przekaże na ten cel 64 tys. zł

W tegorocznym naborze do programu wzięło udział 30 organizacji pozarządowych, bibliotek publicznych i grup nieformalnych z Warszawy, Łodzi, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Spośród nich wybrano 13 inicjatyw, które fundacja dofinansuje grantem do 5 tys. zł.

- Wszystkie dofinansowane w tym roku projekty wakacyjne udowadniają, że matematyka, gdy odpowiednio podana, może być niewyczerpanym źródłem pomysłów na zabawę. Dzieci wezmą udział w matematycznych grach miejskich, piknikach, wycieczkach i warsztatach.  Poznają matematykę w przyjaznej atmosferze, bawiąc się i przebywając wśród rówieśników o podobnych zainteresowaniach. – wyjaśnia Monika Czajkowska, koordynator programowy Fundacji mBanku.

Pełna lista tegorocznych beneficjentów programu znajduje się na stronie www.mFundacja.pl w zakładce „Wakacje z matematyką”. Nabory do poszczególnych projektów będą ogłaszane indywidualnie na stronach organizatorów.   

To już 3. edycja programu. W dwóch poprzednich mFundacja dofinansowała 25 projektów na łączną kwotę ponad 120 tys. zł. W dofinansowanych działaniach wzięło udział ponad 2 tysiące  dzieci.

informacje o firmie
informacje o firmie