sprawy społeczne ekonomia/biznes/finanse

mFundacja: udana próba pobicia Rekordu Guinessa i nowa edycja mPotęgi

14.03.2018 | Grupa mBank

W Dzień Liczby Pi, 14 marca, mFundacja  podsumowała ubiegłoroczny program grantowy mPotęga, w ramach którego przekazała aż 1,5 mln zł na projekty edukacyjne z matematyki. Wydarzeniu towarzyszyła pierwsza w Polsce próba pobicia Rekordu Guinessa na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi! Na warszawskich Bulwarach Wiślanych stanęło 627 osób, dzieci ze szkół biorących udział w programie mPotęga oraz z dwóch warszawskich podstawówek. Mimo niesprzyjającej aury, druga próba pobicia rekordu była udana. Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinessa poczekamy do 3 miesięcy.

Centrum Nauki Kopernik było świadkiem pierwszej w Polsce udanej próby pobicia Rekordu Guinessa na najdłuższy żywy łańcuch rozwinięcia liczby Pi. W ustanawianiu rekordu wzięło udział 627 uczestników, w większości dzieci biorących udział w mPotędze.

- Podziwiamy wytrwałość wszystkich bijących rekord, którzy mimo padającego deszczu zachowali entuzjazm i dyscyplinę, której wymagało to przedsięwzięcie. Druga próba okazała się udana, aczkolwiek musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie rekordu. – komentuje Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

Ustanawianie rekordu towarzyszyło Piknikowi Matematycznemu – wydarzeniu, które podsumowało ubiegłoroczną edycję mPotęgi. Była to kolejna edycja, w której łączna kwota przekazanego dofinansowania przekroczyła 1,5 mln zł. Fundacja mBanku wsparła w ten sposób 259 projektów, które objęły ok. 35 tys. uczestników.

Fundacja ogłosiła nabór do piątej edycji programu, skierowanej wyłącznie do szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klas młodszych i starszych.

Więcej o mPotędze

Program realizujemy od 2014 r., a w 2016 r. mBank otrzymał za niego nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”. mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki. 
Najważniejsze fakty:

  • Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej
  • Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe i gimnazja, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki
  • Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł

Wnioski można składać do 9 maja 2018 r. Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii sprawy społeczne

informacje o firmie