sprawy społeczne

30 tys. złotych dla dzieci z Hospicjum Domowego Fundacji Gajusz

Pod koniec zeszłego roku Centrum Życia i Rodziny zorganizowało zbiórkę środków na zakup leków dla dzieci – podopiecznych Hospicjum Domowego Fundacji Gajusz z Łodzi. Bożonarodzeniowa akcja została przeprowadzona pod hasłem „Zostań Aniołem w te Święta”. 15 lutego br. zebrana kwota 30.000 zł została przekazana małym pacjentom.

Aby każda chwila kruchego życia maluchów mogła być przez nie jak najlepiej przeżyta, konieczne są lekarstwa przynoszące ulgę w cierpieniu. Niestety nie są one finansowane przez NFZ ani inne instytucje państwowe. Na zakup leków z reguły nie stać rodzin chorych dzieci, gdyż konieczność sprawowania nad nimi opieki zmusza co najmniej jedno z rodziców do rezygnacji z pracy zawodowej. Dlatego zakup leków jest możliwy tylko dzięki otwartości serca dobroczyńców.

Za środki zebrane w ramach akcji Centrum Życia i Rodziny zostaną zakupione m.in.:

  • leki łagodzące ból i cierpienie w ciężkich chorobach neurologicznych i nowotworach,
  • leki wyciszające, obniżające poczucie lęku,
  • specjalistyczne leki powstrzymujące napady padaczkowe dla dzieci cierpiących na choroby neurologiczne,
  • leki łagodzące duszności dla dzieci z problemami oddechowymi.

Hospicjum Domowe Fundacji Gajusz jest instytucją, która w wyjątkowy sposób przyczynia się do budowania Cywilizacji Życia. Powstało w 2005 r., aby otaczać opieką przewlekle i nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa łódzkiego. Placówka zapewnia dzieciom całodobową opiekę medyczną, specjalistyczny sprzęt i lekarstwa. Od początku działalności Hospicjum Domowe objęło opieką już ponad 400 małych pacjentów. Aktualnie sprawuje opiekę nad czterdzieściorgiem dzieci.

Podczas wizyty w Łodzi przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy prowadzonej w Hospicjum Stacjonarnym dla Dzieci, interwencyjnemu Ośrodkowi Preadopcyjnemu „Tuli-Luli”, Hospicjum Perinatalnemu oraz Hospicjum Domowemu dla Dzieci.

Centrum Życia i Rodziny serdecznie dziękuje wszystkim Przyjaciołom, którzy udzielili wsparcia małym podopiecznym Fundacji Gajusz.

więcej z kategorii sprawy społeczne