wydarzenia zainteresowania/hobby budownictwo/nieruchomości

Drewnochron zorganizował dla wrocławian bezpłatne warsztaty

13.04.2017 | Drewnochron

W sobotę, 8 kwietnia, odbyły się Wielkanocne Warsztaty z Drewnochronem, na których uczestnicy nauczyli się samodzielnie konstruować doniczkę na rzeżuchę. Mieli też okazję do poznania tajników ochrony drewna, wyboru produktów i sposobów ich aplikacji. Zajęcia były przeprowadzone w warsztacie Materii Fab Lab przy ul. Osobowickiej we Wrocławiu.

W dzisiejszych czasach nurt do it yourself błyskawicznie zdobywa kolejnych zwolenników. Tym, co zachęca do majsterkowania, jest możliwość odstresowania się i zapomnienia o otaczającym świecie. Równie ważny jest wykonany przedmiot – często nieidealny, a przez to mający indywidualny charakter. Fenomen tego trendu tkwi zatem nie tyle w oryginalności wytworzonej rzeczy, ile w samym procesie: w uczuciu, jakie towarzyszy uprawianiu hobby.

Drewnochron chce inspirować ludzi do wykorzystania tych pasji w życiu codziennym. Warsztaty to propozycja dla tych, którzy szukają pomysłu na ozdobę świątecznego stołu. Uczestnicy mieli okazję zrobić własną doniczkę na zioła.

Każdy mógł wypróbować produkty Drewnochronu i udekorować zrobiony przez siebie przedmiot według własnego gustu, dopasowując go zarazem do wystroju swojego mieszkania – komentuje Kamila Fojt-Adamczyk, brand manager i organizator wydarzenia.

Celem zajęć była prezentacja produktów do ochronnego i dekoracyjnego malowania drewna. Warsztaty zostały zrealizowane we współpracy z Materią Fab Lab. Prowadzący pokazali, jak krok po kroku wykonać drewnianą doniczkę. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się technik aplikacji produktów i poznać zasady zabezpieczania drewna. Części teoretycznej przewodniczył Czesław Krzyśków z Akademii Technicznej PPG Deco.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

kontakt dla mediów
801 11 33 11, PPG Deco Polska
KONTAKT DO EKSPERTA

serwis.klienta@ppg.com

tel: 801 11 33 11

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
801 11 33 11, PPG Deco Polska
KONTAKT DO EKSPERTA

serwis.klienta@ppg.com

tel: 801 11 33 11

informacje o firmie