wydarzenia nowe produkty/usługi technologie

InnoFest 2017: LG prezentuje nowe produkty AV na rok 2017

14.02.2017 | LG Electronics

Soundbar z technologią Dolby Atmos®, lewitujący głośnik czy odtwarzacz Blue-ray UHD z systemem Dolby Vision – LG podkreśla pozycję globalnego lidera sprzętu AV

LG Electronics przedstawia najszerszą gamę innowacyjnych urządzeń audio, które z pewnością zachwycą rzesze konsumentów odwiedzających targi InnoFest Europe 2017. Nowy sprzęt audio od LG wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które z jednej strony idealnie współpracują z najwyższej klasy telewizorami tej marki, z drugiej zaś są poręczne i wielofunkcyjne oraz gwarantują niezwykłą jakość dźwięku, która wprowadza w nowy wymiar muzyki.

Nowe oblicze urządzeń soundbar do telewizora

SJ9, czyli nowy soundbar od LG, wykorzystuje moc technologii Dolby Atmos®, aby stworzyć niemal kinową jakość dźwięku, a jego elegancki design doda każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru. Wyposażony w szereg zaawansowanych technologicznie głośników, w tym dwa głośniki ukierunkowane do góry, SJ9 emituje dźwięk o wyjątkowej głębi i wysokiej jakości, który otocza słuchacza z każdej strony.

Technologia Dolby Atmos pozwala na odtwarzanie sygnału audio w dowolnym punkcie trójwymiarowej przestrzeni, w tym nad głową słuchacza, dzięki temu dźwięki stają się niezwykle realistyczne, tworząc zapierające dech w piersiach i głęboko poruszające wrażenia słuchowe. Pojedyncze dźwięki traktowane są jak samodzielne obiekty, a przy pomocy zaawansowanych metadanych określa się precyzyjnie miejsce i rozmiar każdego z nich w trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej. Obiekty audio tego rodzaju powstają w czasie rzeczywistym w taki sposób, że każdy z dźwięków dobiega z określonego miejsca, nawet bezpośrednio znad głowy słuchacza.

Soundbar SJ9 od LG wyposażono w system High Resolution Audio, kompatybilny z najwyższej klasy bezstratnymi plikami audio, które rejestrują ścieżkę dźwiękową nagraną oryginalnie w studio. Co więcej, dostępna w SJ9 funkcja Sound Upconverting pozwala na podwyższenie jakości standardowych plików dźwiękowych do poziomu 24 bit/192 kHz, uwypuklając subtelne detale i delikatne tony każdego nagrania. Model SJ9 posiada także opcję 4K Pass-Through, która gwarantuje nieskazitelny dźwięk bez pogarszania jakości obrazu i zapewnia idealną synchronizację warstwy dźwiękowej i wizualnej.

LG zaprezentowała także elegancką listwę SJ8 o smukłym 38-milimetrowym profilu i niezwykle mocnym brzmieniu. Zaawansowany soundbar idealnie współpracuje z nowymi modelami telewizorów LG z oferty na rok 2017. Dzięki zestawowi TV Perfect Fit Kit użytkownicy z łatwością zintegrują SJ8 z wybranym zestawem telewizyjnym LG, zastępując oryginalny stojak telewizora podstawą do SJ8. Model SJ8 wyposażono w wiele funkcji identycznych jak w SJ9, w tym High Resolution Audio, 4K Pass-Through i wbudowany moduł Chromecast, który umożliwia strumieniowe przesyłanie treści.

Nowe odtwarzacze LG Blu-ray 4K UHD z systemem Dolby Vision

Model UP970 to najpotężniejszy odtwarzacz dysków Blue-ray w ofercie firmy LG. Wykorzystuje on technologię Dolby Vision™ HDR a także jest w pełni kompatybilny ze standardem 4K. Dzięki temu sprawia, że domowe seanse zyskują całkiem nową jakość.

Unikalna kompatybilność modelu UP970 z dwoma standardami HDR, w tym także HDR10, czyli wiodącym formatem HDR, sprawia, że użytkownik może korzystać z większości dostępnych treści HDR na swoim urządzeniu. System obsługuje także całą gamę formatów dźwięku, w tym Dolby True HD, Dolby Atmos i DTS-HD Master Audio, tworząc wrażenia audiowizualne w kinowej jakości. UP790 daje także wiele możliwości w zakresie połączeń o wysokiej rozdzielczości, w tym funkcję łączności przez Ethernet i Wi-Fi. Dzięki temu użytkownicy z łatwością wyświetlą ulubione treści z Internetu korzystając z serwisu Netflix czy YouTube, a z kolei połączenie przez port USB umożliwia odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki.

Przenośne głośniki, które unoszą się w powietrzu, i wiele więcej

Podczas Innofest 2017 zaprezentowany zostanie także futurystyczny, przenośny i lewitujący głośnik od LG. Model PJ9, o którym mowa, unosi się w powietrzu tuż nad stacją dokującą, emitując wysokiej jakości dźwięk, a jego niezwykły wygląd na długo zapada w pamięć.

Zasilany mocą elektromagnesów umieszczonych w stacji dokującej, PJ9 unosi się w powietrzu bez jakichkolwiek kabli czy innych elementów wspomagających. Sercem urządzenia jest wielokierunkowy, 360-stopniowy głośnik o wyglądzie inspirowanym łopatkami turbiny i umieszczony w bazie dokującej subwoofer, odpowiedzialny za emisję głębokich basów. Model PJ9 posiada także technologię Dual Passive Radiator, która odpowiada za odtwarzanie wielowymiarowych tonów średnich i wyrazistych wysokich dźwięków, gwarantując jakościowy odsłuch.

Bateria PJ9 starcza na 10 godzin pracy. Gdy zabraknie mocy, inteligentny przenośny głośnik automatycznie osiada na stacji dokującej i rozpoczyna bezprzewodowe ładowanie. Czynność ta nie wymaga żadnej interwencji ze strony użytkownika i nie przerywa odtwarzania muzyki, a gdy bateria jest naładowana głośnik ponownie wznosi się w powietrze. PJ9 jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, co potwierdza certyfikat IPX71. Dzięki temu słuchacze mogą cieszyć się dźwiękiem z tego wyjątkowego wszechkierunkowego głośnika zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze. Aby zagwarantować użytkownikom PJ9 jeszcze większą swobodę i elastyczność, PJ9 wyposażono w technologię Multipoint, która umożliwia podłączenie przez Bluetooth dwóch urządzeń jednocześnie.

Z kolei PJ7, czyli kolejne urządzenie z serii przenośnych głośników PJ, posiada funkcję odtwarzania stacji radiowych FM i DAB.


Mocne głośniki LOUDR to gwarancja prawdziwej zabawy

Stworzone z myślą o królach parkietu i profesjonalnych muzykach, systemy LOUDR LG umożliwiają odtwarzanie mocnego i czystego dźwięku, tworząc idealny klimat do zabawy.

Model LOUDR CJ98 generuje bogate, wyraziste dźwięki o mocy aż do 3500 W, dzięki czemu pozwala w mgnieniu oka uzyskać klubową atmosferę. Funkcja Party Thruster w modelu CJ98 pozwala DJ-owi odpowiednio sterować klimatem imprezy i tworzyć efekty świetlne zsynchronizowane z odtwarzaną muzyką. System audio posiada także zestaw unikalnych elementów służących do sterowania efektami dźwiękowymi, a także funkcje przeznaczone do zapętlania lub udostępniania utworów. Miłośnicy karaoke docenią różnorodne efekty wokalne dostępne w systemie CJ98 i funkcję Karaoke Star, która wygłusza partie wokalne odtwarzanej piosenki i pozwala na zmianę tonacji utworu.


LOUDR OJ98 to stylowy, zintegrowany system nagłośnienia, który gwarantuje odtwarzanie muzyki odpowiedniej do każdej sytuacji. W obudowie systemu umieszczono subwoofer o konstrukcji wygiętego rogu, który odpowiednio kontroluje poziom ciśnienia akustycznego. Funkcja Sparkle Lighting pozwala tworzyć efekty świetlne, które pulsują w rytm zmieniającej się muzyki a Party Kick Starter odtwarza dźwięki imitujące odgłos silnika w samochodzie wyścigowym, czyli popularny motyw klubowych imprez. Co więcej, system ma 109 cm wysokości i zaprojektowano go z myślą o DJ-ach tak, aby dźwignia Party Thruster znajdowała się na wyciągnięcie ręki.

„Wyjątkowe sprzęty audiowizualne LG z kolekcji na rok 2017 posiadają szereg funkcji gwarantujących niezwykłą moc dźwięku, korzystają z najnowocześniejszych technologii wyświetlania obrazów i zachwycają wyszukanym designem. Wszystkie te cechy z pewnością podbiją serca wszystkich konsumentów z Europy – od audiofilów, którzy nie uznają żadnych kompromisów jeśli chodzi o jakość dźwięku, po zwykłych użytkowników urządzeń audiowizualnych”. – powiedział Hyoung-sei Park, wiceprezes, szef Działu sprzedaży zagranicznej w LG Home Entertainment Company. „Nowe zachwycające produkty prezentowane podczas tegorocznej edycji InnoFest to dowód na to, z jakim zaangażowaniem LG realizuje swoją misję, oferując szeroką gamę innowacyjnych urządzeń audiowizualnych do różnych celów i na wszystkie okazje”.

# # #

1  Przenośny głośnik lewitujący LG PJ9 spełnia normę IPX7 zgodnią ze standardem IEC 60529 (wyłącznie głośnik, bez stacji dokującej).

2 za pomocą aktualizacji oprogramowania firmowego, które pojawi się na rynku w połowie 2017 r.

informacje o firmie

O firmie LG Electronics, Inc.

Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 82 000 osób w 119 oddziałach na całym świecie. W roku 2013 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 53,10 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2014 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

więcej z kategorii wydarzenia

informacje o firmie

O firmie LG Electronics, Inc.

Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 82 000 osób w 119 oddziałach na całym świecie. W roku 2013 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 53,10 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2014 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.