ekonomia/biznes/finanse

Które banki mają najwięcej kredytów „frankowych”?

03.12.2019 | Bankier.pl

Które banki mają najwięcej kredytów „frankowych”?

Banki notowane na warszawskiej giełdzie mają w portfelu łącznie ponad 86 mld zł kredytów opartych na frankach, wynika z analizy Bankier.pl. Do tego należy doliczyć około 20 mld zł w instytucjach, które zakończyły aktywną działalność na rynku.

Najwięcej „frankowych” kredytów ma PKO Bank Polski, w dużej mierze dzięki przejęciu przed kilkoma laty Nordea Banku. Na koniec września wartość takich zobowiązań klientów największego polskiego detalisty wynosiła 26 mld zł. Drugie miejsce należy do Banku Millennium (15,4 mld zł), a trzecie – do mBank (14,2 mld zł).

Jak wynika z analizy Bankier.pl, największą część portfela kredytów mieszkaniowych „franki” stanowią w Banku Millennium oraz mBanku i Getin Noble Bank. W pierwszym przypadku jest to niemal 43 proc., a w dwóch kolejnych – ponad 37 proc. Te instytucje także najczęściej uczestniczą w sprawach sądowych dotyczących kredytów mieszkaniowych – zarówno indywidualnych, jak i prowadzonych w trybie pozwu grupowego.

Czytaj cały artykuł na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ktory-bank-ma-najwiecej-kredytow-frankowych-7782630.html

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bankier.pl
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse